Views Popup (6.x-2.8) - en to bo translation catalogue (24 entries)

en: None
bo: མེད།

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Number of columns
bo: བསྟར་བའི་གྲངས

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Sortable
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Grid
bo: དྲ་མིག

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Default sort
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: sort by @s
bo: @s་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག

en: Popup
bo: ཕྱིར་ཐོན་སྒྲོམ

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
bo: འཕྲེད་ཀྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་གཡས་ལ་འཇོག གྱེན་གྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་འོག་ཏུ་འཇོག

en: CSS Class
bo: CSSརིགས།

en: Fill up single line
bo: ཕྲེང་གཅིག་ཁ་སྐོང་བ
