Views Popup (6.x-2.8) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: None
da: Ingen

en: Field
da: Felt

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Separator
da: Skilletegn

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: List type
da: Listetype

en: Both
da: Begge

en: Alignment
da: Justering

en: Grid
da: Gitter

en: Hide
da: Skjul

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Column
da: Kolonne

en: Default sort
da: Standardsortering

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: milliseconds
da: millisekunder

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
da: Horisontal justering placerer elementer øverst til venstre og mod højre. Vertikal justering placerer elementer øverst til venstre og nedefter.

en: CSS Class
da: CSS-klasse

en: Fill up single line
da: Udfyld en enkelt linje

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
da: Hvis du deaktiverer dette valg vil et grid med én række have dette antal elementer som TDer. Hvis du deaktiverer det kan det give problemer med din CSS.
