Views Popup (6.x-2.8) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: List type
hi: सूची प्रकार

en: Both
hi: दोनों

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Grid
hi: ढांचा

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: sort by @s
hi: @s के आधार पर छाँटें
