Views Popup (6.x-2.8) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: None
ru: Нет

en: Field
ru: Поле

en: Views
ru: Представление

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Separator
ru: Разделитель

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Sortable
ru: Может быть отсортирован

en: List type
ru: Тип списка

en: Both
ru: Оба

en: Alignment
ru: Выравнивание

en: Grid
ru: Сетка

en: Hide
ru: Скрыть

en: Ordered list
ru: Пронумерованный список

en: Unordered list
ru: Маркированный список

en: Column
ru: Колонка

en: Default sort
ru: Сортировка по умолчанию

en: sort by @s
ru: сортировать по @s

en: Popup
ru: Всплывающее окно

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ru: Горизонтальное выравнивание будет размещать элементы, начиная с верха слева вправо.  Вертикальное выравнивание  будет размещать элементы книзу.

en: CSS Class
ru: CSS Класс

en: Fill up single line
ru: Заполнять единственную линию

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
ru: Если отключить эту опцию, сетка с единственной строкой будет состоять из элементов td. Отключение может привести к проблемам с CSS.
