Views Popup (6.x-2.9) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: None
es: Ninguno

en: Field
es: Campo

en: Views
es: Vistas

en: Number of columns
es: Número de columnas

en: Separator
es: Separador

en: Header
es: Encabezado

en: Footer
es: Pie de página

en: Sortable
es: Ordenable

en: List type
es: Tipo de lista

en: Both
es: Ambos

en: Alignment
es: Alineación

en: Grid
es: Cuadrícula

en: Hide
es: Ocultar

en: Ordered list
es: Lista ordenada

en: Unordered list
es: Lista sin ordenar

en: Column
es: Columna

en: Default sort
es: Orden predefinido

en: sort by @s
es: ordenar por @s

en: Popup
es: Emergente

en: milliseconds
es: milisegundos

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
es: La alineación horizontal situará los elementos empezando desde arriba a la izquierda y desplazandose hacia la derecha. La alineación vertical situará los elementos empezando desde arriba a la izquierda y desplazandose hacia abajo.

en: CSS Class
es: Clase CSS

en: Fill up single line
es: Llenar una sola línea

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
es: Si deshabilita esta opción un grid con una sola fila contendrá todas los items como celdas. También causará problemas con el CSS.
