Views Popup (6.x-2.9) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Separator
it: Separatore

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Sortable
it: Ordinabile

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Both
it: Entrambi

en: Alignment
it: Allineamento

en: Grid
it: Griglia

en: Hide
it: Nascondi

en: Ordered list
it: Elenco ordinato

en: Unordered list
it: Elenco non ordinato

en: Column
it: Colonna

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: milliseconds
it: millisecondi

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
it: L'allineamento orizzontale posizionerà le voci iniziando dalla parte superiore sinistra e spostandosi a destra. L'allineamento verticale posizionerà le voci iniziando dalla parte superiore sinistra e spostandosi in giù.

en: Fill up single line
it: Riempi una riga singola
