Views Popup (6.x-2.9) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: None
oc: Pas cap

en: Field
oc: Camp

en: Views
oc: Vistas

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Separator
oc: Separador

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Sortable
oc: Classable

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Both
oc: Los dos

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Grid
oc: Grasilha

en: Hide
oc: Amagar

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Fill up single line
oc: Emplenar una linha
