Views Slideshow (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Top
id: Atas

en: Views
id: View

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Bottom
id: Dasar

en: Random
id: Acak

en: Full
id: Penuh

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Effect
id: Efek

en: of
id: dari
