Views Slideshow (6.x-2.5) - en to hu translation catalogue (131 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Views
hu: Nézetek

en: Sync
hu: Szinkron

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Bottom
hu: Alja

en: Fields
hu: Mezők

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Full
hu: Teljes

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Style
hu: Stílus

en: Resume
hu: Folytatás

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Skin
hu: Smink

en: Pager
hu: Lapozó

en: Effect
hu: Hatás

en: Speed
hu: Sebesség

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: of
hu: /

en: Pause
hu: Szünet

en: Click
hu: Kattintás

en: Untitled skin
hu: Névtelen smink

en: Display the results as a slideshow.
hu: Diavetítésként jelenítse meg az eredményt.

en: Thumbnail hover
hu: Bélyegkép fölévitel

en: Hover breakout
hu: Egér fölévitel áttekintő

en: HoverIntent
hu: Szándékos egér fölévitel

en: Mouse hover
hu: Egér fölévitel

en: The !hoverintent, if installed, adds the %hoverintent option here. Selecting it causes a delay when the mouse hovers, to stop quick flybys from triggering the behavior. Selecting %hoverdefault chooses the default mouse behavior.
hu: !hoverintent, ha telepítve van, akkor egy %hoverintent opciót biztosít. Kiválasztása esetén az egér fölévitel során szüntetet iktat be a tulajdonságok által biztosított gyors váltások közé. %hoverdefault opcióval az egér az alapértelmezés szerinti módon működik.

en: HoverIntent module
hu: <em>HoverIntent</em> module

en: Slideshow mode
hu: Diavetítési mód

en: SingleFrame
hu: Egyetlen keret

en: Timer delay
hu: Késleltetés

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
hu: Az az idő ezredmásodpercben, amíg az átmenet tart. Csak szám írható be!

en: This option controls the order items are displayed. The default setting, False, uses the views ordering. True will cause the images to display in a random order.
hu: Ezzel a lehetőséggel az elemek sorrendje állítható be. Az alapértelmezés szerinti hamis érték a nézetben meghatározott sorrend használatát jelenti. Igaz érték esetén az elemek véletlenszerű sorrendben jelennek meg.

en: Pause when hovering on the slideshow image.
hu: Leállítja a diavetítést, ha az egér egy diaelem fölé ér.

en: Determine if controls for the slideshow (start/stop/next/previous) should appear, and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a diavetítés vezérlőelemei (indítás, megállítás, következő, előző) be vannak kapcsolva, akkor azok a diavetítés előtt vagy után jelenjenek-e meg.

en: Determine if a pager for the slideshow (1|2|3) should appear, and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a diavetítés lapozója (1|2|3) be van kapcsolva, akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen-e meg.

en: The sync option controls whether the slide transitions occur simultaneously. The default is yes which means that the current slide transitions out as the next slide transitions in. By setting the sync option to no you can get some interesting twists on your transitions.
hu: A szinkron lehetőséggel beállítható, hogy a diaátmenetek egyidejűleg történjenek. Az alapértelmezés szerinti igen azt jelenti, hogy az aktuális dia átmenete akkor végződik, amikor a következő diáé elkezdődik. Nemre állítva érdekesebbé tehetőek a diaátmenetek.

en: Views Slideshow: SingleFrame
hu: <em>Views Slideshow</em>: Egyetlen keret

en: Adds a Single Frame slideshow mode to Views Slideshows.
hu: „Egyetlen keret” diavetítési módot ad a <em>Views Slideshow</em> modulhoz.

en: ThumbnailHover
hu: Bélyegkép fölévitel

en: Pager Event
hu: Lapozó esemény

en: Which event should be used to select an image from the breakout list.
hu: Melyik hatás legyen használva a kép kiválasztásakor az áttekintő listából.

en: Views Slideshow: ThumbnailHover
hu: <em>Views Slideshow</em>: Bélyegkép fölévitel

en: Adds a Thumbnail Hover slideshow mode to Views Slideshows.
hu: „Bélyegkép föléviteli” diavetítést ad a <em>Views Slideshow</em> modulhoz.

en: Initial slide delay offset
hu: Kezdeti diaátmenet késleltetés kiegyenlítése

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
hu: Az első diaátmenet megkezdésének ideje ezredmásodpercben. Ez a szám a „Késleltetés” értékéhez fog hozzáadódni és így képezi a kezdeti átmenet késleltetést. Például, ha a késleltetés 4000, a kezdeti késleltetés eltolása pedig 2000, akkor az első dia után 6000 ms (6 mp) múlva fog a következő diára ugorni. Ha a kezdeti késleltetés eltolás -2000, akkor az első dia 2000 ms (2 mp) múlva fog cserélődni.

en: Pager Type
hu: Lapozótípus

en: Numbered
hu: Számozott

en: What the pager should look like.  Thumbnails grabs the first image in each slideshow item.
hu: A lapozó kinézetének meghatározása. Bélyegképek nézetben mindegyik diából az első képet fogja használni.

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
hu: A dia aktiválása és a vetítés leállítása ha az egér a lapozó felett van

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
hu: A dia aktiválódjon és a diavetítés leálljon, ha az egér a lapozó felett áll.

en: Image Counter
hu: Képszámláló

en: Determine if the Image Counter (1 of 4) should be displayed and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a képszámláló (1/4) be van kapcsolva akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen e meg.

en: Add other jQuery cycle options one per line.  Ex. height: 350  !url
hu: További <em>jQuery cycle</em> beállítások, soronként egy. Például „height: 350”. !url

en: Internet Explorer Options
hu: Internet Explorer beállítások

en: True if clearType corrections should be applied (for IE).  Some background issues could be fixed by setting this to false.
hu: Igaz érték esetén a <em>ClearType</em> javítások alkalmazásra kerülnek (Internet Explorer). Néhány háttérrel kapcsolatos hiba javítható az érték hamisra állításával.

en: ClearType Background
hu: ClearType háttér

en: Set to true to disable extra cleartype fixing (leave false to force background color setting on slides)
hu: Igaz értékre állítva kikapcsolja a cleartype javítást (hamis értéken hagyva kikényszeríti a háttérszínre vonatkozó beállításokat a diákon)

en: Determine if Image Counter (1 of 4) should be displayed and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a képszámláló (1/4) be van kapcsolvam akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen-e meg.

en: There is no Views Slideshow plugin enabled. Go to the !modules and enable a Views Slideshow plugin module. For example Views Slideshow Singleframe.
hu: Nincs <em>Views Slideshow</em> bővítmény engedélyezve. !modules oldalon engedélyezni kell egy <em>Views Slideshow</em> bővítményt, például a <em>Views Slideshow Singleframe</em> modult.

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow help can be found by installing and enabling the !help.
hu: A <em>Views Slideshow</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !help.

en: Advanced Help module
hu: <em>Advanced Help</em> modul

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.
hu: Egy nézet stílust biztosít, amely az eredmény sorait jQuery alapú diavetítéssel jeleníti meg.

en: Pause On Click
hu: Megállítás kattintásra

en: Pause when the slide is clicked.
hu: Leállítja a diavetítést egy diára kattintáskor.

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow SingleFrame.
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow SingleFrame</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow SingleFrame help can be found by installing and enabling the !advanced_help
hu: A <em>Slideshow SingleFrame</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !advanced_help.

en: Main frame fields
hu: Fő keret mezők

en: Choose the fields that will appear in the main slide.
hu: Ki kell választani azokat a mezőket, amelyek a fő keretben megjelennek

en: Breakout fields
hu: Áttekintő mezők

en: Choose the fields that will appear in the breakout thumbnails.
hu: Ki kell választani az áttekintőben megjelenő mezőket

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow Thumbnailhover
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow Thumbnailhover</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow Thumbnailhover help can be found by installing and enabling the !advanced_help.
hu: A <em>Slideshow Thumbnailhover</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !advanced_help.

en: Make the slide window height fit the largest slide
hu: A diavetítés magassága igazodjon a legnagyobb dia magasságához

en: If this is set to no then if the slides are different sizes the height of the slide area will change as the slides change.
hu: Ha ez a lehetőség a „Nem” értéken áll, akkor eltérő magasságú dia elemek esetén a diavetítés területének magassága is változik, ahogy a diák cserélődnek.

en: End slideshow after last slide
hu: A diavetítés leállítása az utolsó dia után

en: If you select yes the slideshow will end when it gets to the last slide.
hu: „Igen” esetén a diavetítés befejeződik az utolsó dia megmutatásakor.

en: Display breakout fields last
hu: Áttekintő mezők megjelenítése utolsónak

en: When the mode is thumbnail hover, this determines whether to print the breakout fields first or second.
hu: Ez a bélyegkép föléviteli módban azt határozza meg, hogy az áttekintőt mutassa előbb, vagy a fő keretet.

en: Start Slideshow Paused
hu: A diavetítés ne induljon el

en: Start the slideshow in the paused state.
hu: A diavetítés nem indul el automatikusan.

en: Start On Last Slide Viewed
hu: Kezdés az utoljára megtekintett dián

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
hu: Amikor a felhasználó egy diavetítéses oldalról lép tovább, majd visszatér, akkor a diavetítés az utoljára megtekintett diával kezdődjön.

en: Length of Time to Remember Last Slide
hu: Az az időtartam, amíg emlékszik az utolsó diára

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
hu: A napok száma ameddig a webhely emlékezzen az utoljára megtekintett diára. Alapértelmezett értéke egy nap.

en: Make Pager Linked to Slide Link
hu: A lapozó is a dia hivatkozását használja

en: Should the pager use the main frame link so when it is clicked it goes to the same url that the main frame goes to when clicked.
hu: A lapozó is a fő keret hivakozását használja, így a lapozóra kattintáskor ugyanarra a hivatkozásra ugrik, mint a fő keretre kattintáskor.

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
hu: Az átmenetek közötti idő ezredmásodpercben. Nullára állítva nem indul el a diavetítés automatikusan.

en: Click here for the additional options to add.
hu: Ide kattintva lehet további lehetőségeket hozzáadni.

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
hu: Álljon meg, ha a diavetítés nem látható

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
hu: Ha a diavetítés görgetés miatt nem látszik a böngészőben, vagy ha az ablakot átméretezik és attól nem látszik, akkor ez leállítja a diavetítést.

en: How to Calculate Amount of Slide that Needs to be Shown
hu: Hogyan lehet kiszámolni azt a diamennyiséget, amit meg kell mutatni?

en: Entire slide
hu: Teljes dia

en: Set amount of vertical
hu: Függőleges mennyiség beállítása

en: Set amount of horizontal
hu: Vízszintes mennyiség beállítása

en: Set total area of the slide
hu: A dia teljes területének beállítása

en: Choose how to calculate how much of the slide has to be shown. Entire Slide: All the slide has to be shown. Vertical: Set amount of height that has to be shown. Horizontal: Set amount of width that has to be shown. Area: Set total area that has to be shown.
hu: Kiválasztható, hogy a dia megjelenített része hogyan legyen kiszámolva. Egész dia: a dia teljes egészében megjelenik. Függőleges: meghatározható, hogy milyen magasságig látszódjon a dia. Vízszintes: megadható, hogy milyen szélességig látszódjon a dia. Terület: mekkora felület látszódjon a diából.

en: Amount of Slide Needed to be Shown
hu: A megjelenítéshez szükséges diák mennyisége

en: The amount of the slide that needs to be shown to have it rotate. You can set the value in percentage (ex: 50%) or in pixels (ex: 250). The slidehsow will not rotate until it's height/width/total area, depending on the calculation method you have chosen above, is less than the value you have entered in this field.
hu: Az a mennyiség, amennyi látszódhat a diából a forgatáshoz. Ez az érték megadható százalékban (például 50%) vagy képpontban (például 250). A diavetítés addig nem fog elindulni, amíg a magassága, szélessége vagy teljes területe a fent kiválasztott módon számítva kisebb az itt megadható értéknél.

en: Items per slide
hu: Elemek száma diánként

en: The number of items per slide
hu: Az elemek száma diánként

en: Speed must be numeric!
hu: A sebesség értéke szám!

en: Timeout must be numeric!
hu: Az időtúllépés értéke szám!

en: Slide days must be numeric!
hu: A dia napok értéke szám!

en: Pager fields
hu: Lapozó mezők

en: Choose the fields that will appear in the pager.
hu: Ki kell választani azokat a mezőket, amelyek megjelennek a lapozóban.

en: Slides
hu: Diák

en: Select the skin to use for this display.  Skins allow for easily swappable layouts of things like next/prev links and thumbnails.  Note that not all skins support all widgets, so a combination of skins and widgets may lead to unpredictable results in layout.
hu: Ki lehet választani a megjelenítés sminkjét. A sminkek lehetővé teszik az előző/következő linkek és bélyegképek kinézetének könnyű cseréjét. Fontos megjegyezni, hogy nem minden smink támogat minden felületi elemet, tehát a sminkek és felületi elemek kombinálása esetén megjósolhatatlan, milyen lesz a végső kinézet.

en: Slideshow Type
hu: Diavetítés típusa

en: Style of the pager
hu: A lapozó stílusa

en: Controls Type
hu: Vezérlők típusa

en: Style of the controls
hu: Vezérlők stílusa

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.  This is an API and requires Views Slideshow Cycle or another module that supports the API.
hu: Olyan nézetstílust ad, amely sorokat jQuery diavetítésként jelenít meg. API-ként működik, és előfeltétele a <em>Views Slideshow Cycle</em> vagy olyan egyéb modul, ami támogatja az API-t.

en: Hide pager if there is only one slide
hu: Lapozó elrejtése, ha csak egyetlen dia van

en: Should the pager be hidden if there is only one slide.
hu: A lapozó legyen elrejtve, ha csak egyetlen dia van.

en: Hide controls if there is only one slide
hu: Vezérlők elrejtése, ha csak egyetlen dia van

en: Should the controls be hidden if there is only one slide.
hu: A vezérlők legyenek elrejtve, ha csak egyetlen dia van.
