Views Slideshow (6.x-2.5) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Views
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Text
ja: テキスト

en: Bottom
ja: ボトム

en: Fields
ja: フィールド

en: Random
ja: ランダム

en: Full
ja: すべて

en: Style
ja: スタイル

en: Resume
ja: 再開

en: Advanced Options
ja: 詳細オプション

en: Thumbnails
ja: サムネイル

en: Skin
ja: スキン

en: Pager
ja: ページャー

en: Effect
ja: 効果

en: Speed
ja: スピード

en: of
ja: の

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.  This is an API and requires Views Slideshow Cycle or another module that supports the API.
ja: jQuery スライドショーとして列を表示するView スタイルを提供します。これはAPIで Views Slideshow Cycle か、APIをサポートする別のモジュールが必要です。
