Views Slideshow (6.x-2.5) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Views
hi: द्रश्य

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Bottom
hi: तल

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Full
hi: पूरा

en: Style
hi: अंदाज

en: Pager
hi: पेजर
