Views - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Support
de: Unterstützung

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Top
de: Oben

en: Views
de: Ansichten

en: Bottom
de: Unten

en: next
de: nächste Seite

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Use Pager
de: Seitennavigation verwenden

en: Random
de: Zufall

en: Template
de: Vorlage

en: prev
de: Vor

en: Pager position
de: Position der Seitennavigation

en: Source
de: Quelle

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Sort Order
de: Sortierreihenfolge

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: <None>
de: - Keine -

en: Pager
de: Seitennavigation

en: fade
de: verblassen

en: zoom
de: Vergrößerung

en: Thanks
de: Danke

en: Target
de: Ziel

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Custom template
de: Benutzerdefinierte Vorlage

en: of
de: von

en: Mouseover
de: Mauszeiger darüber

en: Custom pager
de: Benutzerdefinierte Pager

en: Click
de: Klick

en: !setting must be numeric!
de: !setting muss numerisch sein!

en: Number of slides
de: Anzahl der Slides

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen
