Views - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Views
uk: Види

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Theme
uk: Тема

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: next
uk: наступний

en: Show
uk: Показати

en: Idle time
uk: Час простою

en: Empty
uk: Порожньо

en: Extend
uk: Розширення

en: Transition
uk: Перехід

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Carousel
uk: Карусель

en: Image crop
uk: Кадрування зображення

en: Debug
uk: Зневадження

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Auto
uk: Авто

en: Overlay opacity
uk: Прозорість перекриття

en: Queue
uk: Черга

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Data source
uk: Джерело даних

en: Numbers
uk: Числа

en: Transition speed
uk: Швидкість переходу

en: Show info
uk: Показувати довідку

en: Easing
uk: Ослаблення

en: documentation
uk: документації

en: Custom theme
uk: Власна тема

en: Image position
uk: Позиція зображення

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: Pulse
uk: Імпульс

en: Dummy
uk: Фіктивне
