Views System (6.x-2.1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Project
fa: پروژه

en: Version
fa: نسخه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Core
fa: هسته

en: Views
fa: نماها

en: Filename
fa: نام فایل

en: Theme
fa: پوسته

en: Screenshot for %theme theme
fa: پیش‌نمایش برای پوسته %theme

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Module
fa: ماژول

en: Off
fa: خاموش

en: Throttle
fa: بازدارنده

en: %time ago
fa: %time قبل

en: System
fa: سیستم

en: Owner
fa: مالک

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Screenshot
fa: عکس از صفحه

en: Package
fa: بسته

en: Display format
fa: قالب‌بندی نمایش

en: Drupal core
fa: هسته دروپال

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
