Views System (6.x-2.1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Project
hi: परियोजना

en: Version
hi: संस्करण

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Core
hi: कोर

en: Views
hi: द्रश्य

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Theme
hi: थीम

en: Screenshot for %theme theme
hi: %theme थीम के लिए स्क्रीनशॉट

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Off
hi: बंद

en: Throttle
hi: थ्रॉटल/ नियंत्रण करें

en: %time ago
hi: %time पहले

en: System
hi: प्रणाली

en: Display name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Drupal core
hi: ड्रूपल मूल

en: Dependencies
hi: निर्भरता
