Views System (6.x-2.1) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: On
ur: آن

en: Version
ur: ورژن

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Core
ur: کور

en: Views
ur: ویوز

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: Configure
ur: ترتیب

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Throttle
ur: تھروٹل

en: %time ago
ur: time% قبل

en: System
ur: نظام

en: Dependencies
ur: احتیاجات
