Views System (6.x-2.1) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Project
ja: プロジェクト

en: Version
ja: バージョン

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Core
ja: コア

en: Views
ja: ビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: Theme
ja: テーマ

en: Screenshot for %theme theme
ja: %theme テーマのスクリーンショット

en: Configure
ja: 設定

en: Files
ja: ファイル

en: Module
ja: モジュール

en: Off
ja: オフ

en: Throttle
ja: スロットル

en: %time ago
ja: %time 前

en: System
ja: システム

en: Owner
ja: 所有者

en: Display name
ja: 表示名

en: Features
ja: フィーチャー

en: Screenshot
ja: スクリーンショット

en: Package
ja: パッケージ

en: Regions
ja: リージョン

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Drupal core
ja: Drupal コア

en: Depends on
ja: 依存

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Scripts
ja: スクリプト

en: The name of the item; e.g. node.
ja: 項目の名前。例: ノード。

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
ja: 項目のタイプ。モジュール、テーマまたはテーマエンジン。

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
ja: この項目が有効化されているかどうかを示す真偽値。

en: Schema version
ja: スキーマバージョン
