Views tablesorter (6.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Field
cy: Maes

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Sortable
cy: Dosbarthadwy

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Default order
cy: Trefn rhagosod

en: Column
cy: Colofn

en: You need at least one field before you can configure your table settings
cy: Mae'n rhaid i chi gael o leiaf un maes cyn y gallwch ffurfweddu eich gosodiadau tabl.

en: Override normal sorting if click sorting is used
cy: Diystyru dosbarthiad normal os yw clic dosbarthu yn cael ei ddefnyddio.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
cy: Rhoi steil Drupal penawdau tabl "gludiog" (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
cy: (Efeeithiau pennawd gludiog ddim yn weithredol i ragolwg isod, dim ond ar allbwn byw.)
