Views tablesorter (6.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Field
he: שדה

en: Views
he: היבטים

en: Separator
he: מפריד

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל לתצוגה

en: Column
he: עמודה

en: You need at least one field before you can configure your table settings
he: יש צורך בשדה אחד לפחות לפני שניתן להגדיר את תצורת הטבלה

en: Override normal sorting if click sorting is used
he: דרוס מיון רגיל אם נעשה שימוש במיון לפי לחיצות

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
he: הזן כותרות טבלה 'דביקות' בסגנון דרופל (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
he: (כותרות דביקות לא יהיו פעילות בתצוגה המקדימה שלהלן, אלא רק בפלט חי.)
