Views tablesorter (6.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: Views
ja: 表示

en: Separator
ja: セパレーター

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Default order
ja: デフォルトの並び順

en: Column
ja: カラム

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ja: テーブルの設定を行う前に、フィールドを追加してください。

en: Override normal sorting if click sorting is used
ja: クリックでの並び替えが行われると通常の並び順を上書き

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ja: Drupalスタイルの「固定」テーブルヘッダーを有効化 (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ja: （固定のヘッダーは下記のプレビューでは動作せず、実際の出力でのみ動作します。）
