Views tablesorter (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Field
nl: Veld

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Default order
nl: Standaardvolgorde

en: Column
nl: Kolom

en: Default priority
nl: Standaard prioriteit
