Views tablesorter (6.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Field
ru: Поле

en: Views
ru: Представления

en: Rows per page
ru: Строки на страницу

en: Separator
ru: Разделитель

en: Sortable
ru: Может быть отсортирован

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Default order
ru: Порядок по умолчанию

en: Column
ru: Колонка

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ru: Необходимо хотя бы одно поле для возможности настройки таблицы

en: Override normal sorting if click sorting is used
ru: При использовании сортировки по щелчку она замещает стандартную

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ru: Включить "прилепленные" заголовки таблиц в стиле Drupal (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ru: (Эффекты "прилепленного" заголовка не будут видны на предпросмотре ниже. Применятся же только в конечном выводе.)

en: Default priority
ru: Приоритет по умолчанию
