Views tablesorter (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Message
de: Nachricht

en: Field
de: Feld

en: Views
de: Views / Ansichten

en: Rows per page
de: Zeilen pro Seite

en: Sortable
de: Sortierbar

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Default order
de: Standard-Reihenfolge

en: Column
de: Spalte

en: Full pager
de: Vollständige Seitennavigation

en: Default priority
de: Standardpriorität

en: Production (Minified)
de: Produktion (minimiert)

en: Development (Uncompressed Code)
de: Entwicklung (Unkomprimierter Code)

en: Page
de: Seite
