Views tablesorter (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Message
pt: Mensagem

en: Field
pt: Campo

en: Views
pt: Visualizações

en: Separator
pt: Separador

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Default order
pt: Ordem predefinida

en: Column
pt: Coluna

en: Default priority
pt: Prioridade predefenida
