Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Type
cy: Math

en: Name
cy: Enw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: The date the node was last updated.
cy: Dyddiad y ddiweddarwyd y nod ddiwethaf.

en: The node ID of the node.
cy: ID nod o'r nod.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
cy: Y math o nod (er enghriafft, "cofnod blog", "cofnod fforwm", "stori", ayyb).
