Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Name
da: Navn

en: Published
da: Udgivet

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: The date the node was last updated.
da: Datoen hvor indholdselementet sidst blev opdateret.

en: The node ID of the node.
da: Indholdselementets node ID.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
da: Indholdselementets type (f.eks. "blogindlæg", "forumindlæg", "nyhed", osv.).

en: Whether or not the node is published.
da: Hvorvidt indholdselementet er udgivet.

en: Performance and scalability
da: Ydelse og skalering

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
da: ID for indholdselement som en bruger oprettede eller kommenterede på. Du skal bruge et argument eller et UID-filter for at undgå misvisende resultater fra dette felt.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
da: ID for en bruger som har rørt indholdselementet (enten oprettet det eller kommenteret på det).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
da: Datoen hvor indholdselementet sidst blev opdateret eller kommenteret. Du skal bruge et argument eller et UID-filter for at undgå misvisende resultater fra dette felt.
