Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Name
fa: نام

en: Published
fa: منتشر شده

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: The date the node was last updated.
fa: تاریخ آخرین به روزرسانی گره.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
fa: نوع محتوا (برای مثال، «ورودی وبلاگ»، «موضوع انجمن»، «داستان»، ...).

en: Whether or not the node is published.
fa: آیا گره منتشر شده است یا خیر.

en: Performance and scalability
fa: عملکرد و مقیاس‌پذیری
