Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to lt translation catalogue (8 entries)

en: Type
lt: Tipas

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: The date the node was last updated.
lt: Paskutinio mazgo atnaujinimo data.

en: The node ID of the node.
lt: Mazgo ID.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
lt: Mazgo tipas (pvz.: "tinklaraščio įrašas", "forumo tema", "straipsnis" ir pan).

en: Whether or not the node is published.
lt: Ar mazgas yra publikuotas.
