Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Name
pl: Nazwa

en: Published
pl: Opublikowane

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ węzła (np. "blog entry", "forum post", "story", etc).

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Performance and scalability
pl: Wydajność i skalowalność

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: ID węzła stworzonego lub skomentowanego przez użytkownika węzła. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
pl: ID użytkownika, który zmienił węzeł (zarówno go stworzył jak i skomentował).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: Data węzła został ostatnio zaktualizowana lub skommentowana. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.
