Views Tracker (6.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Name
sv: Namn

en: Published
sv: Publicerad

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: The date the node was last updated.
sv: Datum då noden senast uppdaterades.

en: The node ID of the node.
sv: Nodens ID.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
sv: Typen av nod (t.ex. "blogginlägg", "foruminlägg", "artikel" etc.).

en: Whether or not the node is published.
sv: Huruvida noden är publicerad eller ej.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
sv: Nodens ID-nummer för noden en användare skapat eller kommenterat. Du måste använda ett argument eller filtrera på UID annars kommer du få missvisande resultat med hjälp av detta fält.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
sv: Användarens ID-nummer för en användare som rörde noden (antingen skapade eller kommenterade den).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
sv: Datumet noden senast uppdaterades eller kommenterades. Du måste använda ett argument eller filtrera på UID annars kommer du få missvisande resultat om du använder det här fältet.
