Views Watchdog (6.x-2.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Message
it: Messaggio

en: Views
it: Viste

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Hostname
it: Nome host

en: Location
it: Posizione

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Notice
it: Avviso

en: Info
it: Informazioni

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: Title only
it: Solo il titolo

en: Display type
it: Tipo di display

en: This will override any other link you have set.
it: Questo sovrascriverà qualsiasi altro link tu abbia impostato.

en: Use default RSS settings
it: Usa le impostazioni RSS predefinite

en: Emergency
it: Emergenza

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico

en: URL of the origin of the event.
it: URL di origine dell'evento.

en: Hostname of the user who triggered the event.
it: Nome dell'host dell'utente che ha scatenato l'evento.
