Views Watchdog (6.x-2.0) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Message
uk: Повідомлення

en: Link
uk: Посилання

en: Views
uk: Види

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Error
uk: Помилка

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Location
uk: Місце розташування

en: Severity
uk: Важливість

en: Watchdog
uk: Вартовий

en: Warning
uk: Попередження

en: Referrer
uk: Джерело

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Info
uk: Інформація

en: Debug
uk: Зневадження

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: Title only
uk: Тільки назва

en: Display type
uk: Тип відображення

en: This will override any other link you have set.
uk: Це перевизначить будь-яке інше встановлене посилання.

en: Use default RSS settings
uk: Використовувати стандартні налаштування RSS

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Alert
uk: Застереження

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Link to view the result of the event.
uk: Посилання на перегляд результату події.

en: URL of the origin of the event.
uk: URL-адреса першопричини події.

en: URL of referring page.
uk: Посилання на сторінку referrer-а.

en: Hostname of the user who triggered the event.
uk: Назва хоста користувача, що запустив подію.

en: Unix timestamp of when event occurred.
uk: Unix формат часу моменту події.

en: Type of log message.
uk: Тип повідомлення журналу.

en: Link this field to its message
uk: Зробити це поле посиланням на його повідомлення
