Views Watchdog (6.x-2.2) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Message
nl: Bericht

en: Views
nl: Overzichten

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: Error
nl: Fout

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Location
nl: Locatie

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Notice
nl: Mededeling

en: Variables
nl: Variabelen

en: About
nl: Over

en: sort by @s
nl: op @s sorteren

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
nl: Serialized-array van variabelen dat overeenkomt met de tekenreeks die aan de t()-functie wordt doorgegeven.

en: Title only
nl: Alleen de titel

en: Display type
nl: Weergavetype

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: Use default RSS settings
nl: Standaard-RSS-instellingen gebruiken

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Alert
nl: Alarm

en: Critical
nl: Kritisch

en: Link to view the result of the event.
nl: Link om het resultaat van de gebeurtenis te zien.

en: URL of the origin of the event.
nl: URL van de bron van de gebeurtenis.

en: URL of referring page.
nl: URL van de verwijzende pagina.

en: Hostname of the user who triggered the event.
nl: Hostnaam van de gebruiker die de gebeurtenis heeft getriggerd.

en: Unix timestamp of when event occurred.
nl: Unix-tijdstip waarop de gebeurtenis plaats vond.

en: Unique watchdog event ID.
nl: Unieke log gebeurtenis-ID.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
nl: De zwaarte van de gebeurtenis; varieert van 0 (Noodgeval) tot 7 (Debug).
