Views carousel (6.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
pt: Inativo

en: Views
pt: Visualizações

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Both
pt: Ambos

en: Last
pt: Ultimo

en: First
pt: Primeiro
