Views carousel (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Views
hi: द्रश्य

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Both
hi: दोनों

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला
