Views query substitutions (6.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Type
hu: Típus

en: Views
hu: Nézetek

en: Roles
hu: Csoportok

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Values
hu: Értékek

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában
