Views query substitutions (6.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Type
it: Tipo

en: Views
it: Viste

en: Roles
it: Ruoli

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Values
it: Valori

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
it: Selezionare per quale vocabolario mostrare i termini nelle opzioni regolari.

en: Dropdown
it: Menu a discesa

en: Show hierarchy in dropdown
it: Mostra la gerarchia nel menu a discesa
