Views query substitutions (6.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Type
uk: Тип

en: Views
uk: Види

en: Roles
uk: Ролі

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term
uk: Термін

en: Keys
uk: Ключі

en: Values
uk: Значення

en: Selection type
uk: Тип вибору

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
uk: Виберіть словник, з якого будете вибирати терміни.

en: Dropdown
uk: Випадання

en: Show hierarchy in dropdown
uk: Показувати ієрархію в списку, що випадає,
