Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Type
de: Typ

en: Views
de: Ansichten

en: Roles
de: Rollen

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Term
de: Begriff

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Keys
de: Schlüssel

en: Values
de: Werte

en: Selection type
de: Auswahltyp

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
de: Wählen Sie, welches Vokabular, Begriffe in den regulären Optionen anzeigen soll.

en: Dropdown
de: Auswahlliste

en: Show hierarchy in dropdown
de: Hierarchie in Auswahlliste anzeigen
