Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Type
pl: Typ

en: Views
pl: Widoki

en: Roles
pl: Role

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Keys
pl: Klucze

en: Values
pl: Wartości

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej
