Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Type
pt: Tipo

en: Views
pt: Visualizações

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Values
pt: Valores

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pt: Selecione o vocabulário que deverá ser utilizado para mostrar os termos nas opções regulares.

en: Dropdown
pt: Lista pendente

en: Show hierarchy in dropdown
pt: Mostrar hierarquia em lista pendente
