Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Type
ru: Тип

en: Views
ru: Представление

en: Roles
ru: Роли

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Term
ru: Термин

en: Term ID
ru: ID термина

en: Keys
ru: Ключи

en: Values
ru: Значения

en: Selection type
ru: Способ выбора

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ru: Выберите словарь, из которого будете выбирать термины.

en: Dropdown
ru: Выпадающий

en: Show hierarchy in dropdown
ru: Показывать иерархию в выпадающем списке
