Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Type
hi: प्रकार

en: Views
hi: द्रश्य

en: Roles
hi: भूमिका

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण
