Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Type
id: Jenis

en: Views
id: View

en: Roles
id: Peran

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Term ID
id: ID istilah

en: Keys
id: Kunci

en: Values
id: Nilai

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
id: Pilih kosa kata mana yang akan menunjukkan persyaratan untuk opsi reguler.

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Show hierarchy in dropdown
id: Tampilkan hierarki dalam menu tarik turun
