Views query substitutions (6.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Type
tr: Tip

en: Views
tr: Görünümler

en: Roles
tr: Roller

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Values
tr: Değerler

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
tr: Düzenli seçeneklerde terimleri gösterilecek sözlüğü seçin.

en: Dropdown
tr: Açılan

en: Show hierarchy in dropdown
tr: Açılır listede hiyerarşiyi göster
