Vimeo (6.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: CCK
hi: सी सी के

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Custom
hi: मनपसंद

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 1 week
hi: १ सप्ताह
