Virtual Roles (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: List
cs: Seznam

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disable
cs: Vypnout

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Context
cs: Kontext
