Virtual Roles (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: List
fa: فهرست

en: Remove
fa: حذف

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Role
fa: نقش

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: Context
fa: زمینه
