Virtual Roles (6.x-1.1) - en to bs translation catalogue (10 entries)

en: Pages
bs: Stranice

en: List
bs: Izlistaj

en: Remove
bs: Ukloni

en: Disable
bs: Onemogući

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Role
bs: Uloga

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bs: Unesite jednu stranicu po liniji kao Drupalovu putanju. Znak '*' je wildcard. Na primjer, unesite %blog za blog stranice ili %blog-wildcard za svaki lični blog. %front je naslovna stranica.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bs: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod izmedju %php. Nepravilan kod može napraviti "probleme" sa vašom stranicom pa stoga budite oprezni.
