Virtual Roles (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Geef één pagina per regel op, als Drupal-paden. Het '*'-teken is een wildcard. Voorbeeldpaden zijn '%blog' voor de blog-pagina en '%blog-wildcard' voor elke persoonlijke blog. '%front' is de voorpagina.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nl: Als de PHP-modus is gekozen, geef dan de PHP-code op tussen %php. Merk op dat het uitvoeren van incorrecte PHP-code uw Drupalsite defect kan maken.
